Lajme

Trump sulmon gruan që e akuzon për përdhunim: Ajo është e sëmurë mendore, nuk është tipi im


Një gënjeshtare, e sëmurë mendore e cila shkoi aq larg sa tha se i pëlqente të përdhunohej.

Këto janë disa nga deklaratat e bëra nga ish-presidenti amerikan, Donald Trump, gjatë dëshmisë së tij mbi akuzat e bëra nga E. Jean Carroll.

Shkrimtarja dhe gazetarja e akuzoi atë për përdhunimin e saj në dhomën e zhveshjes së një dyqani luksoz në Manhattan, tridhjetë vite më parë.

Në dëshminë që daton në tetorin e kaluar dhe pjesërisht e bërë publike, Trump përsërit se nuk e njeh Carroll dhe e akuzon atë se ka shpikur historinë e përdhunimit.

“Unë nuk e njoh atë. Mendoj se është e sëmurë, e sëmurë mendërisht”, tha ish-presidenti.

Gruaja e paditi manjatin dy herë: një herë për shpifje në lidhje me gjykimin ndaj saj, duke përfshirë se “ajo nuk është tipi im”.

Tjetra, për dhunë.

Në të parën, ish-presidenti amerikan u mbrojt duke thënë se e kishte thënë atë fjali sepse ishte ndjerë “i ofenduar nga gënjeshtrat e kësaj gruaje”.

“I ofenduar – saktësoi ai – se mund të shpikte një histori nga diçka pa bazë”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore