Muzikë

Trevor Noah plot energji, karizëm e humor përgjatë prezantimit të ceremonisë “Oscars 2024”


Para se prezantuesi, Trevor Noah të hynte në një monolog të mbushur me emra mbresëlënës në ndarjen e çmimeve “Grammy” të së dielës së 4 shkurtit, ai prezantoi artisten me origjinë nga Kosova, Dua Lipën për të nisur natën më të madhe të muzikës.

“Shikoni këtë sallë. Shikoni këta njerëz. Këta njerëz shkruajnë kolonën zanore të jetës sonë”, tha Noah.

Noah e njohu Ed Sheeran në audiencë, së bashku me producentin e kolonës zanore të “Barbie”, Mark Ronson, të cilin ai e quajti “një nga producentët më të mëdhenj të të gjitha kohërave”.

Meryl Streep u shfaq shumë vonë për t’u ulur me dhëndrin e saj Ronson ndërsa Noah vazhdoi, duke thënë: “Kjo sallë është e çmendur!”

Dua Lipa – “Grammy 2024”.

Ai gjithashtu kontrolloi emrin e 21 Savage, i cili “tashmë ka arritur një miliardë transmetime në vitin 2024”, Olivia Rodrigo si një “superstar absolut” dhe Oprah Winfrey, e cila ishte gati t’i bashkohej turmës.

Noah emëroi Billie Eilish, Luke Combs, Beyonce dhe Jay-Z si disa nga yjet më të mëdhenj të natës.

Ai gjithashtu vlerësoi shumë gra të nominuara këtë vit, shkruan CNN, transmeton AlbanianPost.

“Duke folur për ta vrarë atë, a mund të flasim për një sekondë sesi gratë kanë dominuar muzikën këtë vit?”, pyeti Noah audiencën.

Pikërisht në shenjë, Taylor Swift më pas u ngjit në skenë, teksa prezantuesi u dëgjua të thotë: “Mund të thuash që Taylor Swift është këtu”.

Trevor Noah – “Grammy 2024”.

“Ndërsa Taylor Swift lëviz nëpër sallë, ekonomia lokale rreth atyre tavolinave përmirësohet”, shtoi ai.

Interpretuesit e planifikuar Billy Joel dhe Joni Mitchell u prezantuan, me Noah që e mbylli hapjen e tij duke thënë “Grammy i ka të gjithë”.

“Vazhdoni atmosferën e mirë sonte”, tha ai.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore