Kosova

Tre palestinezë gjenden te goma rezervë e një kamioni në kufi të Kosovës


Foto e palestinezëve e realizuar nga Policia e Kosovës

Tre shtetas palestinezë janë ndaluar të mërkurën në pikë kalimin kufitar të Hanit të Elezit në Kosovë.

Sipas njoftimit të Policisë, të dyshuarit ishin fshehur në rimorkion e një kamioni me targa të Turqisë.

“Rreth orës 13:00, në Pikën e Kalimit Kufitar Hani Elezit në linjën hyrëse në terminalin doganor, policia kufitare ka arritur të identifikojë tre persona, shtetas të Palestinës”, njofton policia.

“Të njëjtit janë gjetur të fshehur nën rimorkio te konstrukti i karrocerisë te goma rezervë në një kamion me targa të Turqisë”.

“Fillimisht të njëjtit janë nxjerrë nga vendi ku ishin fshehur dhe për shkak të gjendjes shëndetësore menjëherë iu është ofruar ndihmë mjekësore”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Pas ofrimit të ndihmës së parë, atyre u janë kryer procedurat tjera nga ekipet kompetente mjekësore, ndërsa me rastin po merren njësiti i hetimeve dhe ai për migrim.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore