Sport

Tre klube italiane dëshirojnë huazimin e sulmuesit të Milan-it


Shpenzuan rreth 5 milionë euro për transferimin e sulmuesit të talentuar, Marko Lazetic, por te Milan-i janë të gatshëm ta huazojnë futbollistin në këtë sezon.

Në këtë mënyrë, tre klubet italiane, Torino, Empoli dhe Spezia kërkojnë të përfitojnë nga kjo situatë, në mënyrë që ta kenë 18-vjeçarin në skuadër për këtë sezon që sapo ka filluar.

Lazetic u bashkua me kuqezinjtë në afatin kalimtar të dimrit, por vetëm katër minuta ka luajtur në ndeshje zyrtare me fanellën e klubit italian.

Milan-i beson qartë në potencialin e talentit serb dhe i dha atij një kontratë katër-vjeçare, duke e integruar atë në grupin e tyre të të rinjve.

Siç theksohet nga gazetari Nicolo Schira, Torino, Empoli dhe Spezia janë të gjithë të interesuar të marrin Lazetic në një marrëveshje huazimi këtë muaj dhe ata të gjithë kanë eksploruar një lëvizje me Milan-in.

Kuqezinjtë dhe lojtari tani do të vlerësojnë opsionet e tyre përpara se të marrin një vendim në një moment në javët e ardhshme, me gjasë më shpejt se sa vonë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore