Radhitja

Top 15 basketbollistët më të mirë sipas Sports Illustrated


Prestigjozia sportive, Sports Illustrated, ka radhitur 15 basketbollistët më të mirë në botë.

Jo çuditërisht, të gjithë basketbollistët vijnë nga liga më e fortë e basketbollit në botë, NBA.

Më poshtë, lista nga 15 deri në 1.

15. Bradley Beal – Washington Wizards

14. Jimmy Butler – Miami Heat

13. Jason Tatum – Boston Celtics

12. Paul George – Los Angeles Clippers

11. Damian Lillard – Portland Trail Blazers

10. Kawhi Leonard – Los Angeles Clippers

9. Anthony Davis – Los Angeles Lakers

8. Joel Embiid – Philadelphia 76ers

7. James Harden – Brooklyn Nets

6. Luka Doncic – Dallas Mavericks

5. Nikola Jokic – Denver Nuggets

4. Stephen Curry – Golden State Warriors

3. LeBron James – Los Angeles Lakers

2. Giannis Antetokounmpo – Milwaukee Bucks

1.Kevin Durant – Brooklyn Nets

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore