Euro 2024

Tjetër goditje për Holandën në Euro 2024, pas De Jong humbet edhe Koopmeiners


Teun Koopmeiners

Mesfushori i Atalanta-s, Teun Koopmeiners, tashmë do të mungojë në Kampionatin Evropian për Holandën.

Euro 2024 është disa ditë larg fillimit dhe Holandës i është dhënë një grup relativisht më i lehtë, krahasuar me Italinë dhe Spanjën. Por duket sikur pas përjashtimit të Frenkie de Jong, Holandës i është dhënë një tjetër goditje.

Kombëtarja e Holandës ka konfirmuar tani në X, dikur Twitter, se Koopmeiners ka pësuar një dëmtim muskulor së fundmi dhe si rezultat, ai nuk do të jetë pjesë e skuadrës për Euro 2024-ën.

Ylli i Atalanta-s e mori dëmtimin gjatë stërvitjes para ndeshjes kundër Islandës së fundmi dhe nuk do të jetë pjesë e skuadrës finale.

Koopmeiners kishte shijuar një sezon të shkëlqyer për “La Dea”-n, ku fitoi Europa League dhe gjithashtu vulosi një vend në Champions League.

Ai është lidhur me një largim nga “La Dea” dhe duket sikur kjo mund të ndikojë gjithashtu në aftësinë e Atalanta-s për të fituar një tarifë më të lartë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore