Sport

Tifozët në Katar do të akomodohen në kontenierë dhe do paguajnë mbi 200 euro për një natë


Kupa e Botës, Katar 2022, po afron, ku kanë mbetur edhe 11 ditë nga fillimi i saj.

Shumë tifozë të futbollit do të udhëtojnë për ta ndjekur nga afër këtë eveniment të rëndësishëm të futbollit.

Një pjesë e madhe e tifozëve që do të shkojnë për të ndjekur nga afër Kupën e Botës do të akomodohen në fshatin e tifozëve “Al-Emadi” nëpër kontenierë.

Përveç që do të kenë një akomodim jo të mirë, ajo që duket edhe më jo normale është çmimi që tifozët do duhet të paguajnë për të qëndruar aty.

Plot 207 dollarë do të paguajë çdo tifozë për një natë qëndrimi në kontenier, shifër shumë e lartë për kushte të tilla akomodimi.

Kujtojmë që Kupa e Botës do të fillojë më 20 nëntor dhe ndeshja hapëse do të jetë mes Katarit dhe Ekuadorit që do të zhvillohet me fillim nga ora 17:00.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore