Muzikë

“This Is Me…Now”, mund të jetë albumi i fundit ndonjëherë nga Jennifer Lopez


Këngëtarja latine Jennifer Lopez ka bërë bujë, derisa ka theksuar se “This Is Me… Now”, mund të jetë albumi i saj i fundit ndonjëherë.

Krijuesja e hitit “On The Floor”, 54 vjeçe, ka pranuar se prurja e saj e re që ka të bëjë me marrëdhënien e saj me bashkëshortin e aktorit hollivudian Ben Affleck, 51 vjeç, dhe do të publikohet të premten e 16 shkurtit.

“Ne bëmë një sërë kopertinash të ndryshme të albumeve”, tha ajo për Entertainment Tonight, transmeton AlbanianPost.

“Ne përpiqemi të bëjmë gjëra që janë shumë të veçanta për fansat dhe të bëjmë artikuj koleksionistë dhe gjëra të tilla që ata mund t’i kenë përgjithmonë e përgjithmonë. E vërteta është se as nuk e di nëse do të bëj ndonjë album tjetër pas kësaj”, ka shtuar Lopez.

Lopez ka thënë se ndihet “e përmbushur” me albumin e ri.

“Është një lloj i madh i projektit të Jennifer Lopez J.Lo dhe ndihem vërtet shumë e përmbushur. Kështu që ato do të jenë vërtet sende koleksioniste në një moment të caktuar”, ka thënë ajo.

E pyetur për koleksionin e saj të fundit në studio, ajo kishte një përgjigje që linte për të dëshiruar.

“Ky mund të jetë albumi im i fundit ndonjëherë”, tha Lopez.

“Ndjehem sikur është fundi i një lloj epoke për mua dhe fillimi i një të reje, kështu që nuk do të thosha kurrë kurrë, por tani ndihem sikur kam vendosur vërtet zemrën dhe shpirtin tim në këtë dhe jam shumë e emocionuar dhe padyshim që më mori shumë”, shtoi ajo.

“This Is Me… Now” është një vazhdim i “This Is Me … Then”, i vitit 2002.

Megjithatë, albumi i fundit në studio i yllit të “Marry Me” ishte “A.K.A.” i vitit 2014.

Ndërkohë, Jennifer kohët e fundit dha një aluzion të madh se ajo mund të vendoset për turneun e saj të parë global në 12 vjet.

Këngëtarja dhe aktorja “Jenny from the Block” beson se rekordi i saj i ardhshëm është “i përshtatshëm” për një përvojë ‘live’.

“Unë vazhdova t’i thosha ekipit tim: Duhet ta kuptoni, unë do t’i interpretoj këto këngë. Unë do t’i sjell ato në jetë në skenë dhe duhet të jem poshtë në tokë. Duhet të gërmojmë. Dhe ata e kuptuan dhe ma dhanë mua”, tha Lopez.

“Unë me të vërtetë dua turne. Besoj se nuk ka asgjë më të përshtatshme për të qenë live dhe për të pasur një përvojë live sesa ky album, jam e etur të performoj”, ka përfunduar JLO.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore