• Thaçi: “Deklarohem i pafajshëm, akuzat e reja nuk kuptohen, sepse janë shumë të redaktuara”

    “I pa fajshëm”, është deklaruar ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për të gjitha akuzat që i ngarkohen duke përfshirë edhe ndryshimet e fundit, gjatë seancës së sotme në Dhomat e Specializuara në Gjykatën Speciale të Hagës. Lidhur me akuzat e reja për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit në Gjilan, Budakovë dhe Semetisht, në seancën [&hel...

Të fundit nga Politikë