Sport

Teuta kualifikohet në raundin tjetër të Conference League


Skuadra kampione e Kategorisë Superiore të Shqipërisë, Teuta, ia ka dal të triumfojë në Andorrë përballë vendasve të Inter d’Escaldes me rezultatin 3-0.

Durrsakët humbën ndeshjen e parë në shtëpi, me rezultatin 2-0, por në ndeshjen e kthimit të luajtur ditën e martë fituan 2-0 duke e çuar ndeshjen në shtesë, ku shënuan edhe golin e tretë që iu dha kualifikimin për në raundin tjetër.

Golat për Teutën u shënuan nga Sebino Plaku, përkatësisht në minutat 25 dhe 80,  ndërsa, golin e “knock out” do e jepte Sherif Kallaku në të 105 minutë.

Në turin e tretë, Teuta do të përballet me Shamrock Rovers-in.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore