Pajisje

Tani android 12 për përdoruesit e Pixel


Është folur shumë për Android 12 dhe kur do të hyjë në rrugën drejt telefonave Pixel (dhe pajisjeve të tjera Android). Epo, pritja ka mbaruar, pasi Google po shtyn Android 12 në Pixel 3 dhe telefona të rinj, kështu që ju mund të përjetoni Android -in e fundit që ka për të ofruar tani.

Nëse jeni kurioz saktësisht se çfarë do të merrni me Android 12, ne kemi një ndarje të plotë që mbulon gjithçka që vjen në sistemin e ri celular dhe Google zbërtheu 12 gjëra interesante që i vijnë në postimin ku njoftoi se sistemi operativ ishte duke ardhur.
 
Ka shumë përditësime të sigurisë, ndryshime vizuale dhe veçori të reja që do të kënaqin edhe përdoruesit më kërkues të Android. Për shembull, ekziston “Material You theming” që shkakton që i gjithë telefoni juaj të ndryshojë bazuar në pamjen e “wallpaper” që përdorni. Ju gjithashtu keni pajisje të reja që janë më dinamike.
Përditësimi sjell me vete veçori të aksesueshmërisë, më shumë opsione të privatësisë, rrotullim të pamjes së ekranit, ndarje të kredencialeve Wi-Fi dhe shumë gjëra të tjera të mira.
 
Ndërsa Android 12 po del në Pixel 3 dhe pajisjet më të reja, Google tha gjithashtu se Android 12 do të hapë rrugën drejt Samsung Galaxy, OnePlus, Oppo, Realme, Tecno, Vivo, Xiaomi dhe pajisje të tjera më vonë këtë vit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore