Sport

Sylvinho: Po jetojmë një ënderr


Trajneri i kuqezinjëve, Sylvinho ka folur pas ndeshjes ku Shqipëria barazoi pa gola me Ishujt Faroe, por festoi kualifikikmin në Euro 2024 si kokë grupi.

“Është diçka e bukur që Shqipëria rritet, kemi qenë në një grup shumë të vështirë, por është shumë e bukur, po jetojmë një ëndërr”, tha braziliani.

“Kemi një skuadër që ka pothuajse gjashtë ndeshje që nuk humbet, del e para e grupit, nuk pëson gola, është meritë e të gjithëve atyre që kanë punuar”.

“Ylli i vërtetë është skuadra, skuadra është ajo që ka bërë këtë arritje deri tani”, shtoi braziliani.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore