• Sveçla – Tahirit: ‘Unë s’blej allti me para të shtetit’

    Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla në seancën e Kuvendit të Kosovës është përplasur me shefin e Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri. Ata duke debatuar për statistikat për luftimin e krimit dhe korrupsionit, Svecla dhe Tahiri kanë lëshuar akuza ndaj njëri-tjetrit. Ministri Sveçla tha se ai nuk blen armë zjarri [&h...

Të fundit nga Politikë