Euro 2024

Supergol i Rumanisë ndaj Ukrainës


Nicolae Stanciu ka shënuar supergol për Rumaninë në minutën e 29-të në ndeshjen ndaj Ukrainës në kuadër të Kampionatit Evropian që po zhvillohet në Gjermani.

Megjithatë, kjo ndeshje deri më tani është dominuar nga ukrainasit, por që nuk kanë arritur të realizojnë.

Po kësaj ndeshje, sonte do të zhvillohet edhe dy tjera.

Në orën 18:00, Belgjika do të luaj kundër Sllovakisë, ndërsa në orën 21:00, Austria ndaj Francës.

 

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore