Përballje

Super Vinicius, Reali kalon në epërsi ndaj City-t


Real Madrid-i ka kaluar në epërsi ndaj Manchester City-t në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Vinicius Junior ka shënuar një super-gol për ta kaluar Real-in në epërsi.

Goditja e tij ishte mjeshtërore nga jashtë zone, çka bëri që portieri i City-t mos të ketë shanse për ta mbrojtur.

Ndërkohë, skuadra e Manchester City-t ishte më e mirë në këtë takim.

Rastet dhe mundësitë për gola ishin nga ana e anglezëve, por Reali po udhëheq tani.

Aktualisht posedimi i topit është mbi 65 për qind në favor të ekipit të Pep Guardiola-s, derisa edhe me goditje në portë ata qëndrojnë shumë më mirë

Ndërsa, te Real-i, goli ishte goditja e vetme e tyre në portë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore