Sport

Super goli i Edon Zhegrovës përballë Kairat Almanty (VIDEO)


Basel-i ka arritur një fitore me përmbysje përballë kazakëve të Kairat Almanty-t në Conference League.

Vendasit e Kairat-it po fitonin në shifrat 2-1 përpara se të vinin dy golat e shqiptarëve, Edon Zhegrova dhe Pajtim Kasami që do të sillnin përmbysjen e madhe.

Zhegrova realizoi një super gol nga jashtë zonës së rreptësisë, duke e dërguar topin atje ku portieri mik nuk mund të bënte asgjë për ta ndalur.

Në përfundim të takimit, ylli i përfaqësueses së Kosovës ishte lojtari me notën më të lartë nga “Sofascore”, 7.8.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore