Film

“Squid Game” akoma pa datë të konfirmuar për premierën e sezonit të dytë


“Squid Game” ishte seriali më i ndjekur i platformës Netflix kur u transmetua në vitin 2021, duke marrë çmime të shumta dhe duke lënë një përshtypje të qëndrueshme te shikuesit.

Pra, kur është pjesa tjetër e dramës vdekjeprurëse koreane?

Tashmë e dimë se sezoni i dytë i “Squid Game” është mbyllur në kastin e tij dhe se aktualisht është duke u filmuar – procedurë që ka nisur që nga korriku 2023.

Kjo do ta vendoste datën e publikimit në fund të vitit 2024, ndoshta, shkruan Mensjiurnal, transmeton AlbanianPost.

Duket si një pritje e gjatë, por nuk është aspak shumë kur krahasohet me sa kohë u desh të realizohej sezoni i parë.

“U deshën 12 vjet për të sjellë në jetë sezonin e parë të ‘Squid Game vitin e kaluar’”, shkroi regjisori dhe shkrimtari Hwang Dong-Hyuk në qershor të vitit 2022.

“Por u deshën vetëm 12 ditë që “Squid Game” të bëhej seriali më popullor i Nextflix ndonjëherë”, shtoi ai.

Në postimin e publikuar në llogarinë zyrtare të Netflix, Dong-Hyuk konfirmon se Gi-hun do të kthehet, së bashku me Front Man, “burri me kostum me dakji mund të kthehet” dhe “ju gjithashtu do të prezantoni Young- i dashuri i hee, Cheol-su”.

Si dhe vazhdimin e “Squid Game”, Dong-Hyuk konfirmoi gjithashtu ekzistencën e sezonit 3 të “Squid Game”, duke i thënë Korea Times në vitin 2021 – “Unë jam në bisedime me Netflix për sezonin 2 si dhe sezonin 3. Do të vijmë në një përfundim së shpejti”, përfundoi ai.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore