Lajme

Soreca falenderon komisioneren Johansson


Ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca, në Shqipëri përmes një postimi në twitter ka falenderuar komisioneren Ylva Johansson për vizitën e saj dy ditore në Shqipëri, në një “moment vendimtar në rrugës e vendit drejt anëtarësimit”.

Ai u shpreh se puna duhet të vazhdojë në funksion të negociatave, por është bërë përparim thelbësor në fusha themelore të tilla si siguria dhe migracioni.

Albanianpost.com


Lajmet kryesore