Gjykata Speciale

Sonte në orën 22:00, Albanian Post transmeton dokumentarin “Manipulimi Special”, që zbulon një zhvillim shokues në Gjykatën Speciale


Foto nga dokumentari “Manipulimi Special”.

Me fillim në orën 22:00 në Albanian Post do të mund të ndiqni dokumentarin “Manipulimi Special”.

Ky dokumentar, i treti me radhë, është prodhim i Albanian Post në bashkëpunim me emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut.

Në dokumentarin “Manipulimi Special”, zbulohet edhe një zhvillim shokues që lidhet me Gjykatën Speciale në Hagë, e që ka të bëjë me një manipulim kundër krerëve të UÇK-së – të cilët po përballen një në proces gjyqësor me akuza për krimet e pretenduara të luftës në Kosovë gjatë vitit 1998-1999.

Dokumentari ekspozon prapaskenat e errëta, përmes të cilave furnizohet me dëshmitarë Gjykata Speciale.

Veç kësaj, në dokumentar jepen edhe shumë zhvillime të tjera që kanë të bëjnë me procesin në Hagë.

Sonte, e mërkurë, me fillim në orën 22:00.

Ndiqni këtu edhe dy dokumentarët e parë:

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore