Muzikë

Silva Gunbardhi “zbardhë” enigmën e të ardhurave të projektit “Të ka lali shpirt”


Silva Gunbardhi - Këngëtare

Muaj më parë pati bërë bujë deklarata e këngëtarit Mandi, gjatë të cilës ai e kishte akuzuar artisten, Silva Gunbardhi duke thënë se kjo e fundit bashkë me partnerin e vet, Dafin, i kishin “vjedhur” të ardhurat monetare nga projekti “Të ka lali shpirt”.

Kjo situatë bëri që marrëdhëniet mes treshes të prishen dhe nga i gjithë ky problem, muaj më pas, e revoltuar ka reaguar edhe këngëtarja Gunbardhi.

Gjatë një interviste dhënë për emisionin “Expuls”, ajo ka nxjerrë para kamerave disa dokumente, të cilat ajo i quan “fakte”.

Këngëtarja tentoi që ta bënte të qartë para publikut se ajo merr vetëm 10% të fitimeve nga klikimet e këngës, 0% i merr Dafi, 0% tekst-shkruesi dhe 90% të fitimeve i merr Alfred Sula, kompozitori dhe njëkohësisht kushëriri i Mandit.

Silva Gunbardhi e ftuar në emisionin “Expuls”.

“Jam prekur shumë, por nëse do vazhdoja të rrija e heshtur i bie të pajtohesha me faktin. Më kanë sharë hajdute, qorre ktheji lekët Mandit. Unë vetëm mirë kam bërë tek Mandi, madje kërkova 3 javë për veshjen e Mandit qe ai të dilte siç duhej në klip”, ka thënë ajo.

Mes tjerash, Silva, thotë të jetë ndjerë keq emocionalisht nga komentet e bëra, ndërsa ka theksuar se nëse ish bashkëpunëtori i saj në projektin “Të ka lali shpirt” do të vazhdojë të bëjë deklarata të tilla, ajo do ta akuzojë atë.

Dokument i publikuar nga Silva Gunbardhi.

“ Më kanë thënë kur*ë, kur këto gjëra i lexon nëna ime. Ç’kusur ka ajo. Ajo është e sëmurë me zemër me tension. Nëse Mandi do vazhdojë të flasë, unë do e hedh në gjyq”- u shpreh Silva.

Ndërkohë, projekti muzikor “Të ka lali shpirt” , i cili është një bashkëpunim në mes të Silva Gunbardhit, Dafit dhe Mandit, mbetet një prej këngëve më të klikuara shqiptare, me gjithsej 623 milionë klikime në platformën YouTube.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore