Pajisje

Si të personalizoni “shortcuts” e ekranit të kyçur të Samsung Galaxy


Shumica e telefonave Android ju japin akses të shpejtë te telefoni dhe kamera nga ekrani kryesor. Nëse preferoni “shortcuts” të ndryshme, telefonat Samsung Galaxy ju lejojnë t’i personalizoni ato. Ne do t’ju tregojmë se si ta bëni atë.
 
“Shortcuts” shfaqen në këndin e poshtëm majtas dhe djathtas. Për të nisur, thjesht tërhiqni ikonën drejt qendrës së ekranit dhe aplikacioni do të rrëshqasë në pamje. Nuk është e nevojshme ta zhbllokoni telefonin për të përdorur “shortcuts”, por nuk është e mundur të lini aplikacionet pa u shkyçur.
Së pari, le të rrëshqitni poshtë nga pjesa e sipërme e ekranit për të zbuluar pllakat e cilësimeve të shpejta. Prekni ikonën për të hapur cilësimet.
 
 
Tjetra, shkoni te “Lock Screen”.
 
 
Lëvizni poshtë te “shortcuts” dhe sigurohuni që të jetë aktivizuar, më pas prekni titullin për ta konfiguruar.
 
Ju keni dy opsione – “Left Shortcut” dhe “Right Shortcut”. Prekni njërën.
 
Thjesht zgjidhni një aplikacion nga lista, më pas bëni të njëjtën gjë për të tjetër nëse dëshironi.
 
Kjo është gjithçka që ka për të! Tani do të shihni zgjedhjet tuaja të reja në ekranin e kyçur. Ky është një taktik e shkëlqyeshme për hapjen e aplikacioneve tuaja të preferuara shumë shpejt.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore