Pajisje

Si të lidhni dy AirPods me një iPhone ose iPad


Jeni kuriozë se cila këngë po e bën shokun tuaj të kërcejë? Ju nuk keni pse t’i hiqni një AirPod nga veshi për ta zbuluar.

Pajisjet e Apple që përdorin iOS 13 ose version më të ri mund të ndajnë audio me dy grupe AirPods njëkohësisht. Ja se si të lidhni dy AirPods me një iPhone ose iPad.

Së pari, lidhni AirPods tuaj me iPhone tuaj duke përdorur Bluetooth.

Prekni butonin AirPlay në “Control Center” në iPhone tuaj. Mund ta gjeni gjithashtu opsionin në ekranin e mbyllur ose në aplikacionin që po dëgjoni. Më pas, prekni Share Audio.

Më pas, sigurohuni që shoku juaj të mbajë AirPods afër iPhone tuaj ndërsa është në modalitetin e çiftimit. Për AirPods dhe AirPods Pro, kjo do të thotë t’i keni ato brenda kutisë me kapakun e hapur. Për AirPods Max, thjesht mbajini afër iPhone tuaj.

Kur shihni se kufjet e mikut tuaj shfaqen në ekran, prekni Share Audio.

Muzika juaj tani do të sinkronizohet dhe do të dëgjohet në të dy pajisjet.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore