Pajisje

Si të bëni “Forward” një mesazh në iPhone


Duke përdorur opsionin “Forward” të iPhone-it tuaj, mund t’i përcillni mesazhet SMS dhe MMS të vetme ose të shumta që keni marrë. Ne do t’ju tregojmë se si ta bëni këtë në iPhone tuaj.

Për të filluar hapni aplikacionin Messages në iPhone tuaj.

Në aplikacionin Messages, gjeni dhe zgjidhni bisedën në të cilën ndodhen mesazhet që dëshironi të përcillni.

Klikoni dhe mbani mesazhin për ta përcjellë. Nga menyja që hapet, zgjidhni “Më shumë”.

Tap "More" in the menu.

Krahas mesazhit të zgjedhur, do të shihni një rreth blu që tregon se mesazhi juaj është shtuar në një “grup”. Për të përcjellë më shumë mesazhe, trokitni lehtë mbi ikonën e rrethit pranë atyre mesazheve.

Pasi të zgjidhni mesazhet, në këndin e poshtëm djathtas të ekranit tuaj, trokitni lehtë mbi ikonën e ndarjes.

Në krye të kësaj faqeje, prekni fushën “Për” dhe shkruani emrin ose numrin e personit të cilit dëshironi t’i përcillni mesazhin tuaj.

Për të zgjedhur dikë nga kontaktet tuaja, më pas pranë fushës “Për”, trokitni mbi ikonën “+”.

Kur të keni zgjedhur marrësit, dërgoni mesazhin tuaj duke trokitur “Dërgo” (një ikonë e shigjetës lart).

Specify the recipient and tap "Send."

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore