Kosova

Si gënjeu publikisht e paturpësisht ministri Liburn Aliu


Ministri i Ambientit, Liburn Aliu, u pyet për skandalin dhjetëra milionësh të faljes së borxheve ambalazhuesve të ujit.

Tha se ai as nuk di që ka pasur borxh dhe se s’lidhet asgjë me të.

Ja një shpjegim i shkurtër që tregon për mashtrimin publik të ministrit të përfshirë në skandal.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore