Aplikacione

Shqip.ai: Platforma që po inkurajon përparimin e teknologjisë në Kosovë


Zbulimi i mënyrës revolucionare për transkriptim të gjuhës shqipe vazhdon të frymëzojë përparimin teknologjik në Kosovë.

Në një ngjarje të zhvilluar nga kompania Quantix në ITP Prizren më 24 maj 2023, Alba, një nga zhvillueset e Shqip.ai, prezantoi përmirësimet e fundit të platformës.

Një nga risitë më të rëndësishme është mundësia e transkriptimit të videove duke përdorur një link të YouTube-s.

Tani përdoruesit e Shqip.ai kanë mundësinë të transkriptojnë video në mënyrë të lehtë dhe të shpejtë duke vendosur linkun e videos në platformë.

Shqip.ai rrit kapacitetin: Transkriptim i lehtë i videove shqip me link të YouTube!

Gjithashtu, kapaciteti i versionit falas të Shqip.ai është rritur nga 50MB në 250MB, duke i dhënë përdoruesve mundësinë të transkriptojnë video dhe audio të mëdha.

Alba nga Quantix tha se këto përmirësime i japin përdoruesve mundësi të reja dhe e bëjnë transkriptimin më të lehtë dhe të përshtatshëm se kurrë më parë.

Për të përfituar nga përmirësimet e fundit të Shqip.ai, kompania ju fton të vizitoni faqen zyrtare www.shqip.ai dhe të regjistroheni për një llogari falas.

Ekipi punues i Shqip.ai vazhdon të zgjerojë kufijtë e transkriptimit për të përmirësuar komunikimin dhe përpunimin e informacionit në gjuhën shqipe.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore