Lajme

Shpërthim pranë kullës televizive në Kiev


Ministria e Brendshme e Ukrainës ka njoftuar se janë goditur pajisjet e transmetuesit të kullës televizive në Kiev.

Mediat sociale kanë raportuar se si pasojë e granatimeve në qendrën televizive “Pencil” kanë “fluturuar” xhamat.

Sipas raportimeve nga mediat vendase kanalet nuk do të funksionojnë për një kohë. Në të ardhmen e afërt do të përfshihet edhe transmetimi rezervë i disa kanaleve – stacionet radiofonike.

Deri më tani është e paqartë nëse kulla është goditur drejtpërdrejt. Pamjet e tjera tregojnë një shpërthim në zonë.

Më herët, Ministria ruse e Mbrojtjes paralajmëroi banorët e Kievit se po përgatitej të godiste objektivat në kryeqytet.

Ndërsa në Chernihiv, Bila Tserkva, Vasylkiv, Myronivka, ka një alarm ajror dhe kërcënim për një goditje raketore.

Lexo zhvillimet e fundit duke klikuar KËTU

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore