Shqipëria

Shpërthim në derën e një banese në Fier, nuk ka të lënduar


Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar mbrëmjen e 26 nëntorit në lagjen “8 Shkurti” në Fier.

Sipas informacioneve paraprake, pranë derën se një banese u vendos lëndë plasëse.

Nga shpërthimi ka pasur vetëm dëme materiale, dhe jo të lënduar.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë Fier po vijon punën për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore