Lajme

Shpërthim i fuqishëm në Madrid, një i zhdukur


Një shpërthim i fuqishëm është raportuar më datë 20 janar në Madrid, Spanjë. Të paktën një person është zhdukur. Një ndërtesë që i përkiste kishës është shembur.

Ndërtesa e shembur ishte një kompleks fetar që ofronte trajnime për priftërinjtë dhe jepte ushqime për të pastrehët.

Dëshmitarët okularë thonë se ka njerëz të lënduar. Shumica e automjeteve të parkuara në rrugën përpara ndërtesës ku ndodhi shpërthimi janë dëmtuar.

Pas shpërthimit, shërbimet e urgjencës kanë informuar publikun që të shmangin  rrugën “Porto de Toledo” në qendër të kryeqytetit, në të cilën ndodhi edhe shpërthimi.

Një zëdhënëse e policisë ka thënë se zona po evakuohet, por nuk mundi të konfirmonte burimin e shkaqeve të shpërthimit. Mediat lokale thonë se shpërthimi mund të ketë ndodhur për shkak të një rrjedhjeje gazi./AlbanianPost.com

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore