• Shefi i BE-së në Kosovë nga Manastiri i Deçanit: “Të zbatohet vendimi i Kushtetueses”

    Përfaqësuesit e vendeve të QUINT-it në Kosovë, kanë vizituar Manastirin e Deçanit. Në takimin i cili filloi paraditen e së martë, ambasadorët u takuan me klerikun Sava Janjiç. Temë e takimit, që zgjati më shumë se tri orë, ishte vendimi i Gjykatës Kushtetuese rreth tokave të Manastirit dhe mos zbatimi i tij. “Vendimi i Gjykatës […]...

Të fundit nga Politikë