Lajme

SHBA-të akuzojnë Rusinë për përdorimin e agjentëve kimikë në Ukrainë


Shtetet e Bashkuara të Amerikës – referuar një deklarate të lëshuar nga Departamenti i Shtetit – akuzojnë Rusinë për përdorimin e një agjenti kimik, kloropicrinë, kundër forcave ukrainase në kundërshtim me Konventën e Armëve Kimike (CWC).

Sipas deklaratës, Rusia përdor agjentët e kontrollit të trazirave si një “metodë lufte në Ukrainë, në kundërshtim me konventën”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore