• SHBA-Iran rikthehen në tryezën e bisedimeve

    Përpjekjet për të rikthyer marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 midis Amerikës dhe Iranit, do të rikthehen të martën e 7 prillit në Vienë. Pesë superfuqi botërore do të jenë ndërmjetëset e këtij dialogu. Përpjekjet për të hequr sanksionet amerikane ndaj Iranit, do të kryhen nga Rusia, Kina, Franca, Gjermani dhe Britania e Madhe. Pavarësisht se […]...

Të fundit nga Politikë