Sport

Shareef O’Neal, djali i legjendës së NBA, Shaquille, i përgjigjet kritikave të ish-yllit të Lakers


Pasi luajti për Los Angeles Lakers gjatë sezonit të fundit të Summer League, Shareef O’Neal u kritikua nga ish-lojtari Robert Horry, i cili pyeti nëse i riu O’Neal ka atë që duhet për të luajtur në NBA.

Pavarësisht se ai dhe Shaquille O’Neal ishin bashkëlojtarë të Lakers midis 1997 dhe 2003, Horry nuk u përmbajt në vlerësimin e tij për performancat e Shareef.

“E mora telefonin tim dhe po bëhesha gati të telefonoja Shaq-in si, ‘Shaq, duhet t’i thuash djalit tënd … ai nuk mund të luajë mbi mbiemrin O’Neal’,” tha Horry.

“Ai duhet të shkojë atje dhe të luajë”, Duhet të bësh më shumë përpjekje.

Shareef iu përgjigj kritikës në Twitter duke deklaruar se sa i vendosur ishte për të arritur në NBA.

“Unë e di këtë me gjithë dashuri dhe respekt!!! Të premtoj Big Shot, por ti e di se kush më rriti, unë nuk tërhiqem”, shkroi Shareef në Twitter.

Shareef e ka kapërcyer fatkeqësinë një herë në jetën e tij kur iu nënshtrua një operacioni në zemër.

Pavarësisht se luajti në nivelin NCAA për UCLA dhe LSU, O’Neal më i ri nuk u zgjedh gjatë Draftit të NBA-së 2022 dhe së fundmi ka nënshkruar një marrëveshje për të luajtur në NBA G League Ignite.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore