Film

Sezoni i ri i “La Casa de Papel” së shpejti i gatshëm për audiencën


Seriali - La Casa de Papel

Së shpejti sezoni i pestë i serialit të famshëm “La Casa De Papel”, do të jetë i gatshëm për audiencën brenda platformës “Netflix”.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë faqja “Netflix”, duke e publikuar trailerin zyrtar të sezonit në ardhje të këtij seriali.

“Netflix” ka publikuar trailerin e parë për sezonin e pestë.

Sipas njoftimit të “Netflix”, ky sezon do të jetë i ndarë në dy pjesë, që do e nisin transmetimin në kohë të ndryshme.

Pjesa e parë do të nisë transmetimin në 3 shtator, ndërsa pjesa e dytë do të shfaqet në 3 dhjetor të këtij viti.

Para pak kohësh, “Netflix”, kishte njoftuar se xhirimet e sezonit të ri të “La Casa De Papel” kishin përfunduar dhe ndjekësit nuk do të prisnin edhe shumë.

“Cfarë nisi si bandë hajdutësh, përfundoi si familje. Përfunduan xhirimet e sezonit të pestë të ‘La casa de Papel’. Një falënderim për të gjithë fansat që ishin pjesë e rezistencës. Mezi presim t’ju tregojmë si përfundon kjo histori.” – shkruhej në njoftimin e “Netflix”.

Po ashtu fansat e këtij seriali janë shprehur kurioz për të ditur se si do të jetë ky sezon i ri pas dorëheqjes së aktorit që luante në rolin e profesorit, Alvaro Morte.

Alvaro Morte – Aktor i serialit “La Casa de Papel”.

“Të largohesh për herë të fundit nga seksioni i fjalëve ‘La Casa de Papel’, fjalët janë të panevojshme. Falënderues shumë, për gjithçka. Për tifozët (sigurisht të parët), për të gjithë ekipin e serialit dhe Netflix-it. Dhe për ty , Profesori im i dashur. Do të më mungojë të kaloj një kohë kaq të mirë me ty. Faleminderit”, kishte shkruar Morte në postimin e tij lamtumirës.

Ndryshe, ‘Money Heist’ – “La Casa de Papel”, është një seri televizive spanjolle me dramë krimi, krijuar nga Álex Pina.

Seriali gjurmon dy vjedhës të përgatitur prej kohësh të udhëhequr nga Profesori (Alvaro Morte), një në Monedhën Mbretërore të Spanjës dhe një në Bankën e Spanjës.

Narrativa tregohet në një mënyrë të ngjashme me kohën reale dhe mbështetet në kthime mbrapa, kërcime në kohë, motivime të fshehura të karakterit dhe një narrator jo të besueshëm për kompleksitetin.

Seriali përmbys zhanrin “Heist” duke u treguar nga perspektiva e një gruaje, Tokyo (Úrsula Corberó) dhe duke pasur një identitet të fortë Spanjoll, ku dinamika emocionale kompenson krimin perfekt strategjik.

Xhirimet e seriali janë realizuar në vende si; Spanja, Panama, Tajlanda dhe Italia.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore