Futboll

Sevilla, befasisht në luftë për titull


Gjashtë është numri i fitoreve që skuadra e Lopetegui-t i ka arritur.

Befasisht dhe qetë, janë ngritur në vendin e tretë, mbi Barcelonën, dhe janë futur në garë për titull.

Një skuadër që nuk shënon shumë, por është solide në mbrojte.

Vetëm 16 gola të pësuar deri më tani, meritë e tandemit në mbrotje, Kounde dhe Carlos.

Edhe mbrëmjen e së hënës Sevilla nuk pësoi, duke mposhtur me rezultat të pastër 2-0 Osasuna-n, brenda në Pamplona.

Ishte pikërisht Diego Carlos që i dhuroi epërsinë e Sevilla-s në minutën e 19-të, kurse golin e dytë, e shënoi sulmuesi holandez, Luuk De Jong.

Kjo fitore e vendos Sevillën në vendin e tretë me 48 pikë, shtatë më pak se liderët e Atletico Madrid.

Të shtunën e 27 shkurtit, Sevilla pret Barcelonën në Andaluzi.

Tabela e La Liga-s pas 24 javësh duket kështu:

Albanianpost.com


Lajmet kryesore