• Serbët bllokojnë pikën kufitare në Merdare: Shqipëria e Madhe po bëhet, ndërsa Vuçiç rri i heshtur

    Rreth 50 persona – serbë nga Kosova të Lëvizjes për Besim, Shpresë dhe Dashuri – kanë bllokuar pikëkalimin kufitar në Merdare këtë të shtunë në mesditë. “Fiks në orën 12 e kemi bllokuar pikën në Merdare, pasi ne nuk do ta japim kurrë Kosovën”, ka thënë Nemanja Saroviç, udhëheqës i kësaj lëvizje. Ai i ka […]

Të fundit nga Politikë