Jetesë & Stil

Sarah Ferguson thotë se “bashkimi i familjes është çelësi” mes trajtimeve të kancerit të mbretit Charles dhe Kate Middleton


Sarah Ferguson së fundmi tërhoqi vëmendje, derisa tha se familja vjen e para – pasi mbreti Charles dhe Kate Middleton marrin trajtimin e kancerit.

Dukesha e Jorkut, 64 vjeçe, foli për bashkimin familjar kur u pyet nëse ka qenë në gjendje t’i ofrojë mbështetje Mbretit, 75 vjeç dhe Princeshës së Uellsit, 42 vjeçe, mes diagnozave të kancerit, shkruan People, transmeton AlbanianPost.

“Unë mendoj se uniteti i familjes është çelësi. Mendoj se çelësi i jetës është që ne të gjithë të mbështesim njëri-tjetrin”, tha Dukesha e Jorkut.

“Dhe gjithashtu falja është një gjë e madhe”, shtoi ajo.

Mbreti Charles kohët e fundit rifilloi detyrat përpara pasi Pallati Buckingham njoftoi se ai u diagnostikua me kancer dhe filloi trajtimin në shkurt, ndërsa Princesha Kate mbetet prapa “kamerave” pasi ndau lajmin për diagnozën e saj të kancerit në mars.

Fergie dukej se ishte në humor të mirë në ‘amfAR Gala’, që mbahet çdo vit gjatë Festivalit të Filmit në Kanë në jug të Francës dhe tha se po ndihej mirë pasi kishte dy diagnoza të kancerit vitin e kaluar.

“Këtë mbrëmje po kaloj shumë mirë. Mendoj se kemi arritur ta dërgoj kancerin në vendin e duhur në vend që të më sundojë mua. Unë e kam vënë kancerin në qoshe”, tha ajo.

Ish-gruaja e Princit Andrew ka qenë një avokate e zëshme rreth rëndësisë së zbulimit të hershëm përmes ekzaminimeve që kur njoftoi se u diagnostikua me kancer gjiri në qershor të vitit 2023.

Fergie ka vazhduar të rrisë ndërgjegjësimin që nga ndarja në janar se ajo ishte diagnostikuar me melanoma malinje, formë e kancerit të lëkurës, pas analizës post-operative të një nishani të hequr gjatë operacionit rindërtues pas mastektomisë së saj.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore