Futboll

Sancho humbet ndeshjen e kthimit në Ligën e Kampionëve


Jadon Sancho do të humbasi ndeshjen e kthimit në Ligën e Kampionëve, që Borussia Dortmund-i do të luajë përballë Manchester City-t.

Dortmund-i do të udhëtojë në Angli dhe drejtori sportiv i tyre, Michael Zorc-i, e ka pranuar se ai pret që Sancho të mungojë në atë ndeshje.

“Unë me të vërtetë nuk e supozojë atë”, tha Zorc-i.

Sancho humbi edhe ndeshjen e parë përballë City-t, për shkak të dëmtimit të muskujve që kanë gati më shumë se një muaj që e mbajnë larg fushave.

Albanianpost.com


Lajmet kryesore