Pajisje

Samsung do të zbulojë pesë laptopë Galaxy Book3


Gjatë ngjarjes Unpacked të këtij viti më 1 shkurt, Samsung pritet të prezantojë serinë e saj Galaxy Book3 së bashku me linjën e shumëpritur Galaxy S23.

Familja e laptopëve do të përbëhet nga pesë modele këtë vit.

Samsung to unveil five Galaxy Book3 laptops, the Ultra sits on top

Kjo nuk është hera e parë që dëgjojmë për Book3 Ultra, vetë kompania në thelb e konfirmoi atë.

Por ky raport zbulon disa specifika kryesore dhe duket se është një pajisje e nivelit të lartë. Pritet të ketë një ekran AMOLED 16 inç 2880 x 1800p së bashku me CPU të gjeneratës së 13-të Intel Core i9, deri në 32 GB RAM, 1 TB hapësirë ​​ruajtëse PCIe NVMe Gen4 dhe GPU të fortë Nvidia GeForce RTX 4070.

I gjithë ai harduer mundësohet nga një bateri 76Wh dhe me një karikues 136W. E gjithë kjo do të përshtatet në një trup 1.8 kg, me përmasa vetëm 17 mm, që është vërtet mbresëlënëse për një laptop 16″. Raporti përmend gjithashtu një S Pen, por kjo është e pakonfirmuar në këtë pikë.

Book3 Pro, nga ana tjetër, do të vijë 14-inç dhe 16-inç, me procesorë Core i5-1340P ose Core i7-1360P të çiftuar me 16GB RAM dhe 1TB NVMe SSD.

Ndryshe nga Ultra, Pro do të mbështetet në grafikën e integruar të Iris Xe. Opsioni 14 inç do të ketë një bateri 63 Wh, ndërsa 16 inç supozohet se ka të njëjtën qelizë 76 Wh si Ultra.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore