Sport

Roma ndjek sulmuesin e Lille, Jonathan David


Jonathan David

Raportet nga Kanadaja sugjerojnë se drejtori i ri sportiv i Roma-s, Florent Ghisolfi, ka hyrë menjëherë në garë për të nënshkruar me Jonathan David.

Sulmuesi, i cili ka lulëzuar në dy sezonet e fundit me Lille nën drejtimin e ish-trajnerit të Roma-s, Paulo Fonseca, duket se do të largohet nga Franca këtë verë.

Reprezentuesi kanadez ka shënuar 43 gola në Ligue 1, por me kontratën e tij që do të përfundojë vitin e ardhshëm, ai raportohet se po shikon një ndryshim të peizazhit këtë verë.

“Corriere dello Sport” raporton se Roma është në garë për të provuar të nënshkruajë me 24-vjeçarin, por do të duhet të konkurrojë me një numër klubesh të tjera evropiane që mund të jenë në gjendje t’i ofrojnë një pagë më të lartë sulmuesit të ri.

Gazeta raporton se mbetet për t’u parë se si do të veprojë pronari i Lille, Alessandro Barnaba, i cili është roman dhe një tifoz i Roma-s. Dy vjet më parë, ai ia shiti Zeki Çelik-un Tiago Pinto-s.

David mund të bëhet subjekt i një ankandi ndërkombëtar pas Kupës së Amerikës, ku ai do të përfaqësojë Kanadanë. Sulmuesi po tërheq interes edhe nga Milan-i dhe Napoli.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore