Sport

Roma interesohet për Greenwood


Trajneri i Romës, Jose Mourinho, ka kontaktuar sulmuesin e Manchester United, Mason Greenwood për të diskutuar për t’u bashkuar me skuadrën e Serisë A në formë huazimi në sezonin 2023-2024, sipas Sun.

21-vjeçari është pezulluar nga ndeshjet dhe stërvitjet që kur u akuzua për tentativë përdhunimi, sulmi dhe kontrolli dhe sjellje shtrënguese në janar 2022 – akuza për atë që më pas u largua në shkurt 2023 – por ka një kontratë në Old Trafford që vazhdon deri në 2024-25.

Greenwood është shpallur i pafajshëm për akuzat ndaj tij, por Manchester United ka refuzuar ta lejojë atë të luaj.

Para se të akuzohej ai ishte në formën më të mirë, por sezoni i tij u ndal në gjysmë. E

Tani, me një transferim eventual te Roma, ai mund të tregojë potencialin e tij.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore