Përballje

Roma barazon në frymën e fundit përballë Udinese-s


Ndeshja mes Udinese-s dhe Roma-s përfundoi me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 1:0.

Sa i përket rasteve të shënimit, numri ishte i barabartë, por përfundimisht triumfoi Udinese.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 15-të me anë të Nahuel Molina-s.

Roma insistoi për të barazuar rezultatin, dhe përpjekjet e tyre të pandalshme rezultuan me golin e barazimit.

Roma barazuan rezultatin në minutëat e fundit, në minutën e 94-të me anë të Lorenzo Pellegrini, i cili shënoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Momentalisht, ekipi i kryeqytetit janë jashtë zonës së Ligës së Kampionëve, duke u radhitur në pozitën e pestë me 48 pikë.

Sa i përket ndeshjes tjetër mes Atalanta-s dhe Genoa-s, dueli ishte i baraspeshuar, dhe përfundoi pa gola.

Atalanta radhiten në pozitën e gjashtë me po aq pikë sa Roma, ndërsa Genoa janë në vendin e 19-të me vetëm 19 pikë.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore