Sport

Rodriguez po stërvitet i vetëm në Madrid pasi u lirua nga Olympiakos


Foto: David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images)

James Rodriguez po stërvitet i vetëm në Madrid, teksa mendon për lëvizjen e tij të radhës, raporton Marca, pasi kontrata e tij me gjigantët grekë Olympiakos u ndërpre në fillim të kësaj jave.

Kolumbiani, 31 vjeç, është parë duke u stërvitur në parkun e Madridit, Casa de Campo ditët e fundit.

Rodriguez ishte një lojtar i Real Madridit nga viti 2014 – pasi luajti për vendin e tij në Kupën e Botës – deri në vitin 2020, kur u lejua të bashkohej me Everton falas.

Ai bëri 20 paraqitje në ligë për Olympiakos këtë sezon, duke shënuar pesë gola.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore