Stil

Rita Ora me sipërmarrje të re biznesi – njofton lançimin e linjës për kujdesin e flokëve


Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Rita Ora ka zbuluar një sipërmarrje të re biznesi befasuese, gati tre vjet në përgatitje.

Përmes një postimi në Instagram ylli i hitit “Shape Of Me”, njoftoi një linjë të re për kujdesin e flokëve të emëruar “Typebea”, në bashkëpunim me eksperten australiane të flokëve Anna Lahey.

“Jam shumë e emocionuar që më në fund shpall një pasion të madh timin, ‘Typebea’ kujdesin e flokëve me performancë të lartë për të gjitha llojet e flokëve”, ka shkruar Ora.

“Marrëdhënia që kemi me flokët është kaq personale. Për mua është një pjesë e madhe e identitetit, krijimtarisë dhe besimit tim. Gjatë gjithë karrierës sime kam pasur pothuajse çdo ngjyrë dhe stil flokësh. Më janë zbardhur flokët, kam pasur zgjatime, i kam prerë shkurt. Por tani mund të them që flokët e mi janë më të shëndetshmit që kam qenë ndonjëherë. Mezi pres ta ndaj këtë me ju”, ka shtuar ajo.

Karshi mbishkrimit, Ora ndau videon e saj promovuese, të cilën e filloi duke thënë – “Tarifa që karriera ime ka marrë në flokët e mi. Sa kohë keni?”.

Videoja tregoi imazhe të tilla si një mur frymëzues me modele të ndryshme flokësh dhe ndjekësit panë gjithashtu një paraqitje të shkurtër se si do të dukej paketimi i produktit.

Rita mund të dëgjohet duke thënë: “Unë me të vërtetë doja të krijoja një gamë dhe një produkt që të duket sikur më në fund po i japim përparësi flokëve tanë në jetën tonë të përditshme”.

Modelet me tekstura të ndryshme flokësh pozuan më pas për një fotosesion, duke ilustruar produktet që pretendojnë se i shërbejnë të gjithëve.

Gjithsesi, jashtë muzikës, Rita njihet më shumë për sipërmarrjet e saj të modës, së fundmi duke krijuar një koleksion prej 169 pjesësh me Primark.

Ora është vetëm këngëtarja e fundit që ka nisur një linjë për kujdesin e flokëve – edhe Beyonce, nëna e së cilës ishte parukiere, prezantoi së fundmi “Cecred”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore