Film

Riley Keough shuan çdo shpresë për një sezon të dytë të “Daisy Jones & the Six”


Pavarësisht suksesit të serialit “Daisy Jones & the Six”, ylli i prodhimit kinematografik, aktorja Riley Keough thotë se grupi nuk do të kthehet së bashku së shpejti.

Edhe pse fansat shpresojnë – dhe kërkojnë – një sezon të dytë të adaptimit të mini-serialit të romanit më të shitur të Tara Jenkin Reid, Keough theksoi se nuk ka asnjë informacion rreth një vazhdimi të mundshëm.

“Do të doja shumë, por nuk e di nëse është në letra dhe nuk e kam dëgjuar ndonjë gjë”, tha ajo.

Seriali ndoqi Daisy Jones (Keough) dhe shokët e saj të grupit (Sam Claflin, Camila Morrone, Suki Waterhouse, Will Harrison, Josh Whitehouse dhe Sebastian Chacon) teksa kalojnë nëpër skenën muzikore të Los Anxhelosit të vitit 1970.

Seriali u shfaq premierë pak më shumë se një vit më parë dhe rezervoi plot komente pozitive, shkruan Variety, transmeton AlbanianPost.

Shfaqësi Scott Neustadter i tha Katcy Stephan të Variety menjëherë pas shfaqjes premierë vitin e kaluar se ekipi “Daisy Jones” ishte padyshim i hapur për më shumë sezone.

“Unë mendoj se kjo do të ishte e mahnitshme”, tha ai.

“Nëse njerëzit janë të interesuar për këtë histori dhe këta njerëz, ndoshta do të kemi një mundësi për ta bërë këtë. Lëreni derën hapur. Pse jo? Nëse njerëzit kënaqen me atë që po bëni dhe duan më shumë prej saj, ky nuk është një problem i keq”, shtoi ai.

Seriali i ri i Keough, “Under the Bridge”, është një përshtatje e librit të gazetares së ndjerë Rebecca Godfrey për Reena Virk (Vritika Gupta), një vajzë 14-vjeçe kanadeze e cila u ngacmua dhe u vra nga shokët e klasës në vitin 1997.

Keough portretizon Godfrey në seriali me tetë episode ndërsa ajo fillon punën për librin dhe rilidhet me familjen dhe miqtë në vendlindjen e saj.

E nominuara për “Oscar”, Lily Gladstone luan një oficere policie lokale. Kasti përfshin gjithashtu Javon Walton (“Euphoria”), Archie Panjabi (“Good WOman “), Izzy G, Chloe Guidry, Aiyana Goodfellow, Ezra Faroque Khan dhe Anoop Desai.

Keough tha se do të donte ta shihte serialin të ndezë një bisedë rreth bullizmit dhe jetëve të rinisë së trazuar.

“Shpresojmë se mund të gjendet empatia dhe mirëkuptimi dhe falja radikale që do të gjeni në pika të caktuara të shfaqjes”, tha ajo.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore