Rikthehet filmi ‘Sex and the city’


4 ditë · Jetesë & Stil

Rikthehet fimi i shumëkërkuar ‘Sex and the city’.  Lajmi është konfirmuar nga prestigjozia “Variety”.

‘Sex and the city’ ka qënë top list prej shumë kohësh. Lajmi për ribashkimin e vajzave është konfirmuar nga vetë aktorja, Kim Cattrall , me anë të një postimi në rrjetet sociale. Vajzat e qytetit, do të vijnë me dhjetë seri të reja plot aventura e ngjarje të papritura. Seritë e reja të ‘Sex and the City’ do të mbajnë të njejtin emër si dikur.

Lajmi i keq është se njëra nga aktoret e serialit, Kim Cattrall,  nuk do jetë pjesë e serialit.

Sakaq, xhirimet e serialit priten të nisin pranverën e ardhshme në New York me shpresën se nuk do të ketë pengesa nga pandemia.

‘Sex and the City’ ka marrë vlerësime dhe kritika për subjektet dhe personazhet e tij dhe është vlerësuar se ka ndihmuar në rritjen e popullaritetit të HBO si një rrjet.

Seriali ka fituar disa vlerësime, duke përfshirë shtatë nga 54 nominimet për çmimin “Emmy”,  dhe tre nga 11 nominimet për çmimin e “aktorëve të ekranit”. Seriali u rendit i pesti në listën “New TV Classics” të “Entertainment Weekly” duke e bërë një nga serialet nga serialet më të mire, të të gjitha kohërave nga revista “Time” në 2007./AlbanianPost.comLajmet kryesore