Sport

Richarlison: Nuk kam qenë një udhëheqës rebelimi kundër Conte-s


Antonio Conte u shkarkua nga detyra e trajnerit të Tottenham-it gjatë pushimit ndërkombëtar të marsit, pas komenteve të tij tronditëse në konferencën për shtyp dhe pas raportimeve se ai kishte humbur dhomën e zhveshjes.

Në ditët pas largimit të italianit, disa e vunë në dukje Richarlison si një nga lojtarët që qëndruan kundër Conte.

Një raport nga TyC Sports pretendonte se ai dhe Cristian Romero drejtuan një rebelim kundër trajnerit, por braziliani ka postuar një deklaratë në mediat sociale për të mbrojtur veten.

“Të më pyesësh dhe të kritikosh mua si lojtar për performancën time është pjesë e futbollit dhe e kuptova”, ka thënë ai.

“Megjithatë, të them gënjeshtra për mua, nuk e pranoj!

“Unë kam pasur gjithmonë shumë respekt për Conte-n dhe për të gjithë trajnerët e mi.

“Ai më ndihmoi shumë në ardhjen time te Spurs dhe, sa herë që kishim një problem (edhe nëse ishte publik) ne e zgjidhnim atë në bazë të bisedës dhe profesionalizmit – dhe këtë ai mund ta konfirmojë.

“Unë nuk isha një udhëheqës rebelimi kundër tij, ishte krejt e kundërta.

“Më vjen keq që nuk bëra aq sa priste nga unë dhe nuk bëra mjaftueshëm që ai të qëndronte.

“Kur u largua, i dërgova një mesazh duke e falënderuar për gjithçka dhe duke i uruar më të mirën që meriton!

“Nga ana tjetër, gazetari përgjegjës për këtë gënjeshtër të tmerrshme nuk bëri as më të voglën që do të ishte të fliste me PR-në time apo të më dëgjonte.

“Karakter i keq profesional dhe karakter i keq! Dhe turp për ty Tyc Sports!”

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore