Sport

Ribashkim Lukaku – Conte te Tottenham-i?


Një nga opsionet e Romelu Lukaku-t pas Chelsea-s mbetet edhe ribashkimi me ish-trajnerin e tij, Antonio Conte.

Lukaku nuk u përfshi në skuadrën e Chelsea-s për ndeshjen përballë Liverpool-it.

Kjo sepse të ai kishte dhënë një intervistë për Sky Sports Italia, ku tha që dëshiron rikthimin te Inter dhe nuk është i lumtur te Chelsea.

Ajo intervistë shkaktoi shumë trazira në kampin blu.

I vendosur para zgjidhjes, Thomas Tuchel vendosi që ta dënojë belgun për fjalët e thëna – duke e lënë jashtë skuadrës së Chelsea-s për ndeshjen me Liverpool.

Sipas raportimeve nga media, mundësitë janë shumë të vogla që belgu të vazhdojë aventurën e tij në “Stamford Bridge”.

Dhe, ndër mundësitë e shumta të shfaqura, është edhe ajo e ribashkimit me Conte-n.

Conte, i cili e ka nisur shumë mirë aventurën në Angli me Tottenham-in, Lukaku-n e sheh si një emër që mund ta ngrisë nivelin e gjelave.

Lukaku shpesh herë është shprehur që respekti që gëzon për Conte-n është i madh dhe një bashkim me të nuk do të ishte gjë e pamundur.

Inter, Tottenham, Chelsea apo ndonjë klub tjetër? E ardhmja e Lukaku-t është më e qartë se asnjëherë më parë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore