• Ri-nis takimi Kurti-Vuçiç, ka ngërç në dialog

    (Ky tekst është i përditësuar) Takimi i parë trelateral pas rreth 1 orësh negociata mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, nën ndërmjetësimin e shefit të diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe të deleguarit të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, kishte përfundua...

Të fundit nga Politikë

Më të shikuarat