Sport

Real Madrid po shqyrton lëvizjen surprizë për yllin e Manchester United


Lisandro Martinez, Photo: Getty

Real Madrid-i është i interesuar të nënshkruajë me mbrojtësin e Manchester United, Lisandro Martinez, sipas një raporti.

Martinez iu bashkua United nga Ajax në verë për 56 milionë paund dhe ka qenë i jashtëzakonshëm deri më tani.

24-vjeçari është bërë shumë shpejt i preferuar i tifozëve në “Old Trafford” dhe është kombinuar shkëlqyeshëm me ish-mbrojtësin e Real-it, Raphael Varane.

Real-i dhe United kanë bërë shumë biznes në të kaluarën me palën spanjolle që ka marrë talente nga “Teatri i Ëndrrave” në shumë raste dhe anasjelltas.

Casemiro dhe Varane janë blerjet e fundit që kanë bërë kalimin nga Madridi në Mançester.

“Defensa Central” ka pohuar se interesimi për Martinez është i vërtetë dhe një gazetar ka thënë se Madrid-i “e ka atë në sy”.

Do të ishte pothuajse e pamundur që United të shesë qendërmbrojtësin e tyre më të mirë që pas Nemanja Vidic dhe mbrojtësi argjentinas kanë një kontratë me klubin deri në vitin 2027.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore