Film

Raporti preliminar i autopsisë: Nuk ka prova se Bob Saget vdiq nga alkooli apo përdorimi i drogës


Komediani dhe aktori, Bob Saget, i cili u gjet i vdekur në shtratin e tij në një dhomë hoteli luksoz në Florida, nuk ka pasur asnjë shenjë traume, përdorim alkooli apo droge – kështu ka treguar raporti preliminar i autopsisë, i kryer nga autoritetet e vendit.

“Nuk kishte asnjë shenjë loje të keqe dhe vetë dhoma ishte në rregull, “me sende në pronësi të z. Saget në komodinë, televizor, dollap dhe banjë”, thuhet në raportin e publikuar nga Zyra e Sherifit të Orange County.

Saget kishte planifikuar të dilte nga dhoma e tij të dielën, dhe kur anëtarët e familjes nuk mundën të vinin në kontakt me të, ata kontaktuan ekipin e sigurisë së hotelit, i cili dërgoi një oficer sigurie në dhomën e tij, thuhet në raport.

“Kur oficeri i sigurisë, Jody Lee Harrison, hyri në dhomë, të gjitha dritat ishin fikur. Ai e gjeti Saget në shtrat dhe të ftohtë në prekje”, tha Harrison.

Harrison kontrolloi Saget për frymëmarrje dhe puls, dhe kur e pa që aktori nuk po reagonte, ai mori telefonatën e sigurimit të hotelit 911.

“Ne kemi një mysafir që nuk përgjigjet në një dhomë. Nuk përgjigjet. Nuk ka frymëmarrje dhe pa puls”, ka thënë ai.

Sipas raportit, çelësi i dhomës së tij tregoi se ai kishte hyrë në dhomë pak para orës 2:20 të mëngjesit.

Trupi i tij u dërgua në zyrën e ekzaminuesit mjekësor lokal, ku u tha se mund të duheshin deri në katër muaj nga data e ekzaminimit për të përfunduar një raport autopsie.

Saget ishte më i njohur për rolin e patriarkut Danny Tanner nga viti 1987 deri në vitin 1995 në hitin e këngës ABC “Full House”, ku luajti së bashku me John Stamos, Mary-Kate dhe Ashley Olsen.

Bob Saget.

Ai ripërsëriti rolin e tij si Danny Tanner për rifillimin e ekskluzivitetit të Netflix, “Fuller House”, i cili u shfaq për 4 vjet dhe përfundoi në vitin 2020, teksa fitoi famë të mëtejshme si prezantues për një kohë të gjatë i serialit hit “Amerika’s Funniest Home Videos”, që nga viti 1989 deri në vitin 1997.

Saget, i cili lindi në Filadelfia në vitin 1956, ishte marrësi i një çmimi Academy Award kur ishte vetëm një student 20-vjeçar në Universitetin Temple në vitin 1977 për një dokumentar bardh e zi të titulluar “Through Adam’s Eyes”, kushtuar vëllait të tij, i cili iu nënshtrua operacioneve kirurgjikale për rindërtimin e fytyrës pas një aksidenti të rëndë me makinë.

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore